Marzy Ci się rhinoplastyka? Okazuje się że ten niezwykle popularny zabieg ma na celu nie tylko poprawę Twojego wyglądu. Sprawdź jakie tajemnice kryje przed Tobą zabieg i co powinnaś wiedzieć o plastyce nosa.

Poznaj 6 rzeczy których nie wiedziałaś o plastyce nosa

1. To nie tylko zabieg estetyczny

Rhinoplastyka może nie tylko poprawić wygląd Twojego nosa, ale również zniwelować wiele wad i problemów zdrowotnych. Osoby poddające się plastyce nosa bardzo często mają problemy z prawidłowym oddychaniem, co jest uwarunkowane posiadaniem np. krzywej przegrody nosowej.

2. Technika przeprowadzania operacji uzależniona jest od płci pacjenta

Wydawałoby się, że rhinoplastyka to kolejna z operacji którą przeprowadza się tak samo w przypadku kobiet oraz mężczyzn. Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Nowy nos formowany jest zgodnie z proporcjami i rysami twarzy, które jak wiadomo w przypadku obu płci są inne – kobiece nosy są zazwyczaj mniejsze i mają inny kąt nachylenia niż nosy męskie.

3. Operacja nosa a zmiana głosu

Wbrew panującym mitom, chirurgiczna korekta nosa nie zmieni Twojego głosu (o ile zabieg przeprowadza specjalista). Możesz jednak odnosić takie wrażenie, jeżeli udrożnieniu uległa przegroda nosowa – wówczas przestajesz mówić „przez nos” dzięki czemu tak naprawdę odzyskasz swoją naturalną barwę głosu.

4. Pierwsza operacja nosa

Pierwsza w historii estetyczna operacja nosa miała miejsce w 1845 roku w Niemczech. W przeciwieństwie do współczesnej rhinoplastyki, na początku cięcia prowadzony były na zewnątrz nosa, co prowadziło do powstawania nieestetycznych blizn.

5. Rosnąca popularność

Z roku na rok zabieg plastyki nosa zyskuje na popularności. W samych Stanach Zjednoczonych między 1997r a 2003r liczba osób które poddały się rhinoplastyce wzrosła o 8%.

6. Plastyka nosa bez skalpela

W dzisiejszych czasach mamy możliwość poddania się korekcji nosa bez konieczności użycia skalpela. Współczesna medycyna daje nam dwie możliwości – korekcję z użyciem kwasu hialuronowego oraz nici liftingujące. Za pomocą kwasu hialuronowego możemy m. in. unieść czubek nosa lub wypełnić różnego rodzaju wgłębienia na jego linii, zaś w przypadku nici liftingujących możemy zwęzić czubek nosa.

Plastyka nosa to kolejny przykład na to, że chirurgia plastyczna może nie tylko poprawić nasz wygląd zewnętrzny, ale również znacznie wpłynąć i rozwiązać nasze problemy zdrowotne.