Lato rozpoczęło się już na dobre, jednak nie jesteś przekonana co do swojego wyglądu? Nie martw się! Istnieje całe spektrum zabiegów estetycznych które nie tylko sprawią że poczujesz się lepiej, ale również zagwarantują Ci znaczną poprawę wyglądu.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie 6 najlepszych zabiegów którym warto poddać się latem

1. Osocze bogatopłytkowe

Zbawiennie właściwości osocza bogatopłytkowego znane są nie od dziś. Krew pobrana od pacjenta zostaje odwirowana w celu wyodrębnienia płytek krwi, które następnie zostają wstrzyknięte w daną część ciała. Wówczas osocze bogatopłytkowe zaczyna niezwykle intensywnie pobudzać fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta. Wampirzy lifting (bo tak brzmi jego nazwa) trwa od 20 do 60 minut i zazwyczaj obejmuje takie części ciała jak okolice oczu, policzki, bruzdy nosowo – wargowe, usta, szyja i dekolt.

2. Mikrodermabrazja

Drugim zabiegiem jest delikatna mikrodermabrazja polegająca na usuwaniu kolejnych warstw naskórka. Jej głównym celem jest oczyszczenie skóry z martwego naskórka i sebum. Dodatkowo, mikrodermabrazja pobudza nasze komórki do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu przejawia właściwości przeciwzmarszczkowe. Działa również na przebarwienia, blizny i rozstępy.

3. Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne (jak sama nazwa wskazuje) mają na celu usunięcie martwego naskórka poprzez nałożenie na skórę mieszanki specjalnych substancji chemicznych. Latem najlepiej poddać się peelingowi powierzchownemu, łagodniejszemu tak aby nasza skóra nie została nadmiernie podrażniona. Zabieg ten pozwala na eliminację drobnych zmarszczek, poprawę kolorytu skóry oraz zapewnia jej prawidłowe nawilżenie.

4. Botoks

Toksyna botulinowa zadziała nie tylko w przypadku wygładzenia zmarszczek, ale sprawdzi się również jako idealne rozwiązanie problemu z nadpotliwością. Przypadłość ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn i może stać się niezmiernie uciążliwy zwłaszcza latem.

5. Lipoliza

Propozycja idealna dla osób, które chcą pozbyć się zbędnego tłuszczyku z określonych partii ciała. Jak wiadomo, nadmiar tkanki tłuszczowej nie zawsze możemy spalić za pomocą odpowiedniej diety i ćwiczeń. W takich sytuacjach niezwykle pomocna okaże się lipoliza, polegająca na trwałym usuwaniu komórek tłuszczowych. Po przebytym zabiegu znacznej poprawie ulega również kondycja skóry (staje się jędrniejsza) a redukcji ulega również cellulit.

6. Mezoterapia

Dzięki temu zabiegowi Twoja skóra będzie wyglądać młodo i świeżo. Mezoterapia polega na podaniu do skóry właściwej różnego rodzaju substancji leczniczych. Jest w stanie znacznie złagodzić zmarszczki, rozstępy i cellulit. Po zabiegu skóra stanie się bardziej jędrna i sprężysta.

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz urlop, to rozważ również wcześniejsze umówienie się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Znajdź odpowiedni zabieg dla siebie i zacznij cieszyć się latem.