Grzegorz A. Turowski MD, Ph.D., FACS

By 14 grudnia, 2015Beautyexpert
Grzegorz A. Turowski MD, Ph.D., FACS

9843 Gross Point Road
Skokie IL, 60076
847 674 4646
fax: (847) 674-4040
www.drturowski.com

Dr Grzegorz Turowski – prowadzi w Chicago klinikę New Horizons Center for Cosmetic Surgery. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi. W czasie studiów odbył roczny staż w Moguncji. Po uzyskaniu dyplomu lekarza wyjechał do USA gdzie ukończył ponad osiem lat specjalizacji chirurgicznej znanej w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Residency.

Pełną specjalizację z zakresu chirurgii plastycznej uzyskał w St. Mary’s Hospital/Yale Medical School w Connecticut. Jego następnym osiągnięciem było ukończenie specjalizacji z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej na Uniwersytecie Harvarda w Bostonie. W tym czasie wykonał ponad 4000 operacji i zabiegów chirurgicznych.

Po uzyskaniu pełnego wykształcenia, dr Turowski odbył doktoranckie studia badawcze na Uniwersytecie Yale. Jest on również autorem wielu publikacji, wykładów i prac naukowych z zakresu chirurgii plastycznej.

Posiada dyplom z dwóch specjalności: chirurgii ogólnej, nadany przez The American Board of Surgery, oraz chirurgii plastycznej, nadany przez The American Board of Plastic Surgery.

Dr Grzegorz Turowski jest aktywnym członkiem American College of Surgeons, American Society of Plastic Surgeon, oraz Chicago Society of Plastic Surgeons.

Specjalizacja zdobyta na Harwardzie obejmowała również szkolenia z zakresu chirurgii plastycznej dzieci. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał w Harvard Children’s Hospital, który jest czołowym szpitalem tego typu w całych Stanach Zjednoczonych. Odbył również szkolenie z zakresu chirurgii kosmetycznej w szpitalu harwardzkim Massachusetts General Hospital w Bostonie.

Dr Turowski zajmował się problemami zdrowotnymi kobiet w USA w jednym z największych centrów medycznych jakim jest harwardzki Brigham and Women’s Hospital. Dzięki odbytym tam praktykom zdobył ogromne doświadczenie, dzięki któremu jest w stanie pomóc pacjentkom w wyborze odpowiedniego zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i medycyny estetycznej.

Po przeprowadzce do Chicago, dr Turowski przez kilka lat prowadził praktykę w centrum miasta i na przedmieściach, jednak mając na względzie dobro i komfort pacjentów, przeniósł ją do prywatnej kliniki położonej na północnych przedmieściach Chicago.

Grzegorz Turowski został wybrany do elitarnego kręgu lekarzy jako jeden z nielicznych i tym samym włączony do poradnika „Best Doctors Chicago Metropolitan Area”, oraz krajowego poradnika „USA Top Surgeons”.

Wielokrotnie gościł w programach telewizyjnych, audycjach radiowych, oraz udzielał wywiadów, a operacje i wyniki jego pracy filmowane były na potrzeby takich stacji jak np. TLC.

Aktualnie brak pytań

Aktualnie brak opinii

Aktualnie brak zdjęć