Redukcja piersi polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, tak aby biust stał się bardziej proporcjonalny do reszty ciała. W przypadku tej operacji możemy zauważyć, że piersi zostają poddane swego rodzaju liftingowi.

Należy jednak pamiętać, że pomimo pewnych odmładzających efektów pomniejszania piersi, operacja ta nie zatrzyma podstawowych procesów biologicznych, takich jak starzenie się skóry czy podatność tkanek na opadanie, spowodowane działaniem grawitacji.

Niewątpliwie jednak mniejsze i lżejsze piersi „starzeją się” znacznie wolniej niż duży biust, zwłaszcza jeśli zastosowane były odpowiednie techniki rzeźbienia i zszycia tkanek piersiowych. Ich celem jest wspomaganie piersi, dzięki czemu biust może zachować swoją jędrność na dłużej.

Istnieje jednak kilka czynników, które mogę przyczynić się do szybszego opadania piersi. Są to m. in. ciąża, menopauza, wahania wagi, oraz naturalne działanie grawitacji.

Znaczne przybranie i utrata kilogramów, może nawet całkowicie odwrócić efekty redukcji piersi i wszelkich procedur związanych z poprawą kształtu ciała. Kluczowa jest tutaj zmiana trybu życia na zdrowszy i bardziej aktywny. Jeśli chcesz zachować swój nowy wygląd, to jest to zobowiązanie na całe życie.

Ciąża może również negatywnie wpłynąć na efekty operacji. Łączy się to z nadmiernym przyrostem wagi. Jednak jeśli w czasie trwania ciąży uważamy na spożywane posiłki i kontrolujemy wagę, wówczas zmiany w piersiach powinny być umiarkowane.

Redukcja piersi wykonywana jest u osób, które mają w pełni ustabilizowany rozwój piersi. Następuje to zazwyczaj na początku 20 roku życia.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, małe piersi są równie piękne co duże. Na operację redukcji piersi decydują się również aktorki i celebrytki z całego świata. Zabiegowi temu poddały się m. in. Drew Barrymore, Jennifer Connelly, Sharon Osbourne, czy też Ariel Winter.

Pamiętaj że z mniejszym biustem możesz wyglądać o równie seksownie!