Labioplastyka jest zabiegiem mającym na celu zmianę wielkości i kształtu warg sromowych mniejszych lub większych. Wbrew powszechnemu, błędnemu przekonaniu, zabieg ten w żaden sposób nie dotyczy samej pochwy.

Intymny problem

Obecnie wiele kobiet cierpi z powodu przerośniętych warg sromowych. Ma to negatywny wpływ na ich poczucie własnej wartości. Problem ten objawia się w praktycznie każdej z możliwych sytuacji – na spacerze, zakupach, podczas jazdy na rowerze. Dzieje się tak, ponieważ zbyt duże wargi sromowe ocierają o ubrania oraz uda, sprawiając przy tym duży ból.

Tak naprawdę kobiety zostają z tym problemem same. Wstydzą się o nim rozmawiać i prosić o pomoc.

Defekt ten prowadzi do wielu kompleksów, które bardzo często odbijają się m. in. na życiu seksualnym kobiety, tym samym psując relacje z partnerem.

Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy temu zapobiec!

Jak to wygląda?

Labioplastyka jest zabiegiem na który zgłaszają się kobiety w różnym wieku i dla każdej z nich jest to tak samo krępujące, ponieważ problem ten jest bardzo intymny. Wiele pań na operacje decyduje się dopiero po wielu latach.

Cały zabieg przebiega bardzo szybko (ok. 60 – 90 minut) i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Wówczas lekarz wycina nadmierną skórę warg sromowych i nadaje im nowy, naturalny kształt. Rekonwalescencja po zabiegu również jest stosunkowo krótka – do pracy można powrócić już nawet po 4 dniach od operacji.

Co dalej?

Całe szczęście efekty operacji są stałe. Dodatkowo labioplastyka nie wpływa negatywnie na Twoje zdolności seksualne. Warto wiedzieć że ciąża i poród nie przyczynią się do nawrotu tego problemu, tak więc zabieg labioplastyki jest inwestycją, która całkowicie odmieni Twoje życie.