Na czym polega lifting szyi?
Jest to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic szyi, w celu uzyskania młodszego wyglądu.
Jest to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic szyi, w celu uzyskania młodszego wyglądu.
Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i wiotczeje. Poprzez nadmiar tłuszczu na szyi zbiera się tkanka wyglądem przypominająca indycze podgardle. Dzięki liftingowi szyi możemy pozbyć się tego mankamentu i znacznie się odmłodzić. Pamiętajmy jednak o tym, że zabieg ten nie zatrzyma procesu starzenia się. Może on jedynie opóźnić efekty zachodzących procesów biologicznych.
Po liftingu szyi mogą wystąpić takie powikłania jak:
Na ok. 6 tygodni przed planowanym zabiegiem zaleca się zaprzestanie palenia tytoniu i przyjmowania leków rozrzedzających krew. Możliwe że na noc przed zabiegiem pozostaniesz w klinice, aby lekarze mogli wykonać jeszcze kilka badań.
W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, przeprowadza się częściowy lub tradycyjny lifting szyi.
Lifting częściowy – nacięcia są mniejsze i zazwyczaj wykonywane są tylko wokół uszu. Efekty częściowego liftingu szyi nie są tak pokaźne jak efekty liftingu tradycyjnego
Lifting tradycyjny – nacięcia prowadzone są od linii włosów w stronę ucha i kończą się również na linii włosów, dzięki czemu są one prawie niewidoczne. Nacięcie może być prowadzone również pod brodą. Następnie lekarz przystępuje do odseparowania skóry od znajdujących się poniżej tkanek i usunięcia zwiotczałej skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Następnym krokiem jest zamknięcie nacięć za pomocą szwów.
Na czas trwania rekonwalescencji twoja szyja może być lekko owinięta bandażem. Mogą również zostać umieszczone dreny, w celu odprowadzania płynów i krwi.
Ważne jest, aby trzymać głowę na podwyższeniu, tak aby znajdowała się powyżej poziomu klatki piersiowej. Dzięki temu zminimalizujemy obrzęk. Bardzo ważne jest aby nie przykładać lodu do szyi. Może to negatywnie wpłynąć na przepływ krwi i prowadzić do obumarcia skóry.
Ostateczne rezultaty liftingu szyi mogą być widoczne nawet po kilku miesiącach. Pacjentom po liftingu zaleca się unikanie ekspozycji na słońce i prowadzenie zdrowego trybu życia. Pamiętajmy, że znaczne przybranie na wadze może znacznie popsuć efekty operacji. Zaleca się również noszenie ubrań, których nie trzeba zakładać przez głowę, tak aby nie podrażnić skóry.
W niektórych przypadkach konieczne jest powtórzenie operacji.
Średnia cena zabiegu oscyluje w granicach 5.000 PLN – 10.000 PLN i w głównym stopniu uzależniona jest od tego, czy będzie wykonywany również lifting twarzy, oraz od ilości skóry i tkanki tłuszczowej przeznaczonej do usunięcia.
Po podaniu znieczulenia miejscowego, lekarz umiejscawia nici liftingujące. W ten sposób, w miejscach w których zostały one wstawione tworzą się nowe sieci naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra zostaje lepiej ukrwiona i dotleniona, co ma bezpośredni wpływ na poprawę jędrności i elastyczności skóry.
Przy tym zabiegu, skóra zostaje naświetlona wiązką lasera, co prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia tkanek. Tego typu mikrouszkodzenia działają na tkanki stymulująco, regenerują je i pobudzają do produkcji nowego kolagenu.
Obecnie jest to jedna z najlepszych i najpopularniejszych nieinwazyjnych metod ujędrniania skóry. Cały zabieg opiera się na wykorzystaniu energii o częstotliwości fal radiowych (RF). Wspomniana energia delikatnie podgrzewa i modyfikuje tkanki podskórne.
1. Czy liftingowi szyi można poddać się w każdym wieku?
2. Czy podczas liftingu szyi może dojść do poważnego uszkodzenia tkanek?
3. W jakim czasie po liftingu szyi mogę zacząć brać prysznic?
4. Czy po liftingu szyi mogę wyglądać gorzej?