Marek Juraszek

Artmedical
ul. Kr. Jadwigi 30 (wejście od ul. Jagiełły)
Szczecin
+48 601 857 878
MarekJuraszek.pl/

Marek Juraszek jest lekarzem psychiatrą i specjalistą chorób wewnętrznych. Mieszka i pracuje w Szczecinie oraz prowadzi szkolenia i wykłady w całej Polsce.  Pomaga ludziom od ponad 25 lat. W ostatnim okresie przyjmuje coraz więcej pacjentów przyjeżdżających z zagranicy. Są to głównie Polacy mieszkający tam na stałe. Z uwagi na specyficzny rodzaj problemu preferują oni kontakt z lekarzem psychiatrą czy psychoterapeutą w swoim rodzinnym języku.

Obok zainteresowań zawodowych psychiatrią i psychoterapią jego największa pasja to muzyka : od wielu lat prowadzi zespół wokalny „Schola Cantorum – Vocal Studio”, z którym wielokrotnie występował przed Janem Pawłem II. Był przy Janie Pawle II podczas Jego pobytu w poliklinice Gemellii po zamachu w 1981 roku. Lubi także sporty wodne. Ma żonę Dorotę i dwoje dzieci: Olę i Pawełka.

Prowadzi poradnię Psychoprofilaktyka i Promocja Zdrowia. Jest wykładowcą w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu gdzie prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych MBA oraz na Uniwersytecie Szczecińskim gdzie wykłada przedmiot Zdrowie Psychiczne.  W Zespole Szkół Artystycznych TOP ART prowadzi zajęcia z arteterapii. Wykładał muzykoterapię na studiach podyplomowych na US. Prowadził zajęcia w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej dotyczące negocjacji, profilaktyki stresu, umiejętności komunikacji interpersonalnej. Jest autorem wielu prac  i publikacji dotyczących leczenia dźwiękiem  oraz  radzenia sobie w trudnych sytuacjach stresowych. Posiada certyfikat NLP oraz leczenia hipnozą, jest specjalistą PTSD. Ukończył specjalistyczne szkolenie na Uniwersytecie Warszawskim uprawniające do leczenia zaburzeń stresu pourazowego metodą TF-CBT( Trauma-Focused Cognitive Behavioural Therapy for-PTSD Prolonged Exposure Treatment Protocol)- Zorientowana na traumę terapia poznawczo-behawioralna metodą Przedłużonej Ekspozycji(PE).

W leksykonie biograficznym Who is Who w Polsce jest wymieniony w gronie znanych osobistości wpływających i kształtujących polską rzeczywistość (str.1613 wyd.II 2003). W 1997 roku uzyskał tytuł Nieprzeciętnego Szczecinianina. Wymieniony w Złotej Księdze najbardziej znanych polskich naturoterapeutów (str. 81 Agencja Wydawnicza „Zdrowe Życie” , wyd.IV 2002r)

Lek. Marek Juraszek, jako specjalista psychiatra specjalizuje się szczególnie w diagnostyce i leczeniu: depresji, dystymii, wszelkich tradycyjnych i nowych uzależnień, schizofrenii, zaburzeń snu, stanów lękowych, ADHD.

Aktualnie brak pytań

Aktualnie brak opinii

Aktualnie brak zdjęć

Aktualnie brak plików wideo