Po ukończeniu 30 roku życia zauważamy coraz to większe zmiany w swoim wyglądzie, spowodowane postępującym upływem czasu. Jednak niezależnie od tego czy skończyłaś 30, 40 czy 50 lat, Twoja skóra w dalszym ciągu może wyglądać pięknie! Musisz jednak zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Jeżeli nie wiesz jeszcze jak dbać o skórę po 30 roku życia, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Sprawdź co zrobić, aby Twoja skóra wyglądała pięknie po trzydziestce:

Zapewnij swojej skórze odpowiednie nawilżenie

Temat ten przewija się przez niezliczoną ilość artykułów i publikacji, jednak w dalszym ciągu bagatelizowany jest przez ogromną ilość kobiet. A prawidłowe nawilżenie to tak naprawdę jedna z najlepszych rzeczy jakie możemy zrobić dla naszej skóry. Wraz z postępującym procesem starzenia się, skóra staje się przesuszona i traci swoją sprężystość. Dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów nawilżających, pobudzisz komórki do produkcji nowego kolagenu, a oprócz tego ujędrnisz skórę i poprawisz jej koloryt.

Twój przyjaciel – retinol

Retinol to pozycja obowiązkowa jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Ma on zbawienny wpływ zarówno na naskórek jak i na skórę właściwą. Związek ten jest pochodną witaminy A. Jego działanie polega na złuszczaniu naskórka, a dzięki przenikaniu w głębsze warstwy skóry, pobudza komórki do produkcji nowego kolagenu. Dzięki retinolowi znacznemu spłyceniu ulegają zmarszczki, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i gładsza. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających retinol. Stosowane powinny być jednak na noc, gdyż promienie UV osłabiają jego działanie.

Regularnie złuszczaj naskórek

Regularne peelingi przeprowadzane w domu oraz w specjalistycznych gabinetach przyspieszą odnowę komórek, która staje się znacznie wolniejsza u osób po 30 roku życia. Dodatkowo, złuszczanie martwego naskórka sprawia, że skóra staje się gładsza i jaśniejsza, a niwelacji ulegają drobne zmarszczki, blizny i przebarwienia.

Chroń się przed słońcem

Drugi po nawilżaniu, niezwykle popularny i niezwykle często bagatelizowany temat. Wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na naszą skórę wywiera słońce. Liczne przebarwienia i poparzenia często przyczyniają się do rozwoju nowotworów. Przenikające wówczas do skóry promienie UVA uszkadzają włókna kolagenowe, a promienie UVB przyczyniają się do powstawania ubytków kwasu hialuronowego. Z tego też względu bardzo ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, które ochronią Twoją skórę przed szkodliwym wpływem słońca.

Postaw na medycynę estetyczną

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje wiele ciekawych i małoinwazyjnych rozwiązań, dzięki którym Twoja skóra nabierze młodzieńczego blasku:

    • mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – zabieg ten ma na celu regenerację skóry i spłycenie zmarszczek poprzez pobudzenie komórek macierzystych i fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Wykorzystywane jest wówczas osocze bogatopłytkowe pacjentki, które jest całkowicie naturalne i przyswajane przez organizm.
    • mikrodermabrazja – jest to zabieg mający na celu złuszczanie martwego naskórka oraz pobudzenia skóry do produkcji nowego kolagenu. Oprócz tego niweluje problemy takie jak przebarwienia słoneczne, drobne zmarszczki oraz rogowacenie skóry.
    • peelingi chemiczne – kolejna z procedur mających na celu usuwanie martwego naskórka. Odbywa się poprzez nałożenie na skórę mieszanki różnych specjalnych substancji. Zabieg ten przyczynia się również do poprawy kolorytu skóry, spłycenia zmarszczek i niwelacji blizn potrądzikowych.

Kobiety żyjące we współczesnym świecie mają dostęp do wielu różnych produktów i zabiegów, mających na celu znaczną poprawę wyglądu skóry. Pozwala to na dłuższe zachowanie młodości, a co za tym idzie – dobrego samopoczucia.