Nos jest tą częścią twarzy która nadaje jej określonego charakteru. Z tego też względu jego wygląd bardzo często stanowi przyczynę kompleksów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Wówczas jedną z opcji stanowi rhinoplastyka, czyli szeroko pojęta chirurgiczna korekcja nosa. Jak jednak rozwiązać ten problem bez konieczności poddawania się operacji?

Dowiedz się w jaki sposób możesz mieć piękny nos bez skalpela!

Coraz więcej osób pyta o niechirurgiczne metody korekcji nosa. Z tego też względu coraz więcej lekarzy i klinik oferuje wykonanie takiego zabiegu. Na czym jednak polega cała procedura?

Całość opiera się na wstrzykiwaniu np. kwasu hialuronowego, botoksu oraz innych preparatów po wcześniejszym nałożeniu kremu znieczulającego. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie możemy skorygować garb i czubek nosa, podnieść i wyprostować jego grzbiet oraz optycznie go zwęzić.

Cały zabieg trwa około 20 minut a efekty widoczne są natychmiastowo. Należy jednak pamiętać o tym, że nie będą one aż tak spektakularne jak w przypadku chirurgicznej plastyki nosa.

Kiedy należy przeprowadzić zabieg?

Najlepszymi kandydatami do niechirurgicznej korekcji nosa są osoby z jego drobnymi defektami. W przypadku wystąpienia rozległych wad połączonych z problemami w oddychaniu, wówczas konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Odradza się go również osobom zmagającym się ze stanami zapalnymi skóry oraz przyjmującym leki przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe.

Czas oczekiwania na efekty zabiegu może Cię zaskoczyć!

Rezultaty utrzymują się od około 9 miesięcy do nawet dwóch lat. Jeżeli z jakiś przyczyn nie będziesz zadowolona z nowego wyglądu swojego nosa, wówczas istnieje możliwość odwrócenia zmian. W tym celu lekarz może rozpuścić wstrzyknięte substancje, a Twój nos wróci do poprzedniego wyglądu w przeciągu 48 godzin.

Na niechirurgiczną plastykę nosa decyduje się coraz więcej osób na całym świecie. Szybko widoczne rezultaty, brak dużego bólu i bandaży oraz możliwość rozpuszczenia wstrzykniętych substancji brzmią niezwykle kusząco.