Większość zabiegów powiększania piersi wykonuje się z wykorzystaniem techniki polegającej na zrobieniu małego nacięcia dzięki któremu łatwo będzie można ukryć blizny.

Jednak w przeciągu pierwszych kilku miesięcy od operacji można odczuwać drętwienie lub częściową utratę czucia w miejscu nacięcia.

W związku z tym, fiszbiny mogą wbijać się w ranę, a pacjentka nawet tego nie poczuje. Może to prowadzić do podrażnienia i w skrajnych przypadkach nawet do zakażenia, które może powodować złe gojenie się rany.

W przypadku zastosowania takiej techniki, niektórzy lekarze zalecają swoim pacjentkom unikania biustonoszy z fiszbinami przez minimum sześć miesięcy. Zapobiega to przemieszczaniu się implantów w górę, dzięki czemu dekolt nie wygląda nienaturalnie.

Chirurdzy ostrzegają również, że biustonosze z fiszbinami mogą powodować nieprawidłowe osadzanie się implantów, co prowadzi do sztucznego wyglądu piersi, który z kolei jest niepożądanym efektem w chirurgii plastycznej.

Jednak niektórzy lekarze uważają, że na samym początku rekonwalescencji, wiele pacjentek czuje się komfortowo z pewnego rodzaju wsparciem ze strony biustonosza z fiszbinami. Mimo tego, zamiast zwykłych biustonoszy, chirurdzy zalecają stosowanie medycznej bielizny uciskowej, która przeznaczona jest do kontroli pooperacyjnych objawów.

Biustonosze medyczne niwelują obrzęk i zapewniają odpowiednią kompresję, co pomaga tkankom usunąć nadmiar płynów. W efekcie, pacjentki mogą spodziewać się krótszej lub co najmniej sprawniejszej rekonwalescencji.

Mimo iż należy unikać biustonoszy z fiszbinami po operacji w której wykonywana była duża ilość nacięć, lekarze zalecają aby kobiety mogły jak najszybciej zacząć nosić swoje biustonosze. Dzieje się tak zwłaszcza jeśli stosowana była inna technika operacyjna np. umieszczanie implantów poprzez brodawki, poprzez pachy. Wówczas protezy piersiowe znajdują się w odpowiedniej pozycji.

Biustonosz z fiszbinami może pomóc unieść piersi w takich sytuacjach jak np. gdy implant nieznacznie opadł w dół a nie przewidzieliśmy takiej opcji. Prowadzi to do powstawania nadmiaru skóry w dolnej części piersi co burzy nasz estetyczny wygląd.

Ponieważ instrukcje co do pooperacyjnego postępowania z piersiami są różne, pacjent powinien stosować konkretne porady wystosowane przez lekarza prowadzącego.