Prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans

Prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans

SONOMED
ul.Bandurskiego 98 (II piętro)
Szczecin
(+48) 91 820 1110
www.prowans.pl

Prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans – absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Po studiach rozpoczął pracę w I Klinice Chirurgii Ogólnej, która następnie stała się Kliniką Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki. Trzy lata po otrzymaniu dyplomu uzyskał pierwszy stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej. Drugi stopień uzyskał w roku 1995. Stopień specjalisty chirurgii plastycznej otrzymał w roku 2009.

Jednocześnie, kontynuował rozwój naukowy prowadząc wiele badań, które w głównej mierze dotyczyły chirurgii rekonstrukcyjnej.

Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1994 roku, a w 2006 r otrzymał stopień doktora habilitowanego medycyny. Obie prace poświęcone były chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej.

Tytuł profesora otrzymał z rąk Prezydenta RP w roku 2013.

W 2009 roku prof. Prowans objął kierownictwo Oddziału Chirurgii Ogólnej w Policach, którą następnie przekształcił w Klinikę Chirurgii Plastycznej, Endokrynologicznej i Ogólnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Profesor Piotr Prowans jest członkiem do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, oraz Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych.

Jako chirurg plastyk aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju szkoleniach i kursach.

Prof. Prowans jest również autorem ponad 60 publikacji z zakresu chirurgii ręki, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, wygłosił ponad 80 referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych, oraz jest autorem i wykonawcą 10 projektów badawczych.

Prof. Prowans jest przykładem osoby która łączy olbrzymią wiedzę teoretyczną ze znakomitym doświadczeniem zawodowym. W swojej ponad 28-letniej karierze zawodowej wykonał kilkanaście tysięcy operacji i zabiegów, w tym wiele skomplikowanych z wykorzystaniem własnych, autorskich technik operacyjnych.

Do najważniejszych z nich należą: operacje rekonstrukcyjne mikrochirurgiczne: replantacje amputowanych palców i rąk u dorosłych i dzieci, Operacje odtwórcze palców rąk za pomocą przeszczepu palców ze stopy, rekonstrukcje twarzy po amputacjach nowotworowych za pomocą przeszczepów tkanek pobranych z innych okolic ciała, rekonstrukcje nosa, powiek, małżowin usznych zniszczonych urazami lub nowotworami. operacje rekonstrukcyjne piersi amputowanych z powodu raka z wykorzystaniem tkanek z brzucha, szereg operacji naprawczych w zakresie rąk zniszczonych chorobami zwyrodnieniowymi, reumatologicznymi oraz wadami rozwojowymi. W zakresie chirurgii estetycznej szereg operacji odmładzających powiększenie i poprawy kształtu piersi, liftingów twarzy, plastyki powiek, plastyk brzucha i liposukcji modelujących.

Aktualnie brak pytań

Aktualnie brak opinii

Aktualnie brak zdjęć