Terapia światłem w chirurgii

Wykorzystywanie systemów ledowych w chirurgii jest bardzo pomocne w pracy każdego chirurga i w przypadku każdej specjalności, ale najbardziej widoczne dla samego pacjenta i najbardziej efektowne jest leczenie miejsc gdzie skóra jest przecięta, czyli wszędzie tam gdzie doszło do uszkodzenia skóry poprzez ingerencję lekarza. Czy będzie to chirurgia plastyczna czy chirurgia ogólna, duże zabiegi takie jak abdominoplastyka w chirurgii plastycznej czy będzie to bardzo małe wycięcie zmiany chirurgicznej, zawsze cięciu skóry towarzyszy proces gojenia i bliznowacenia które mają swoją określona długość.

Przyspieszenie gojenia się ran

W przypadku wykorzystywania lamp ledowych i spektrum światła o niskiej mocy, mamy możliwość przyspieszenia tego efektu i polepszenia na tyle jakości miejsc gojenia, że bliznowacenie nie będzie tak bardzo uporczywe i nie będzie ono następowało tak mocno jak w przypadku gdy nie będziemy używać tej lampy. Jest to spowodowane tym że w procesie tworzenia blizn bardzo istotną rolę odgrywa proces zapalny, który w momencie gdy używamy lamp ledowych jest niwelowany i bardzo skracany, co powoduje że ta blizna nie ma czasu nam się wytworzyć. Dlatego też w przypadku naszych czasów w których teraz jesteśmy i tego jak bardzo pacjenci patrzą na estetykę miejsc po chirurgii, dość istotne jest aby zapewnić im jak najlepszą jakość gojenia się tego miejsca.

Wpływ światłoterapii na blizny

Wykorzystanie lamp ledowych powoduje że bliznowacenie będzie mniejsze, ale też proces gojenia będzie dużo krótszy z racji tego że w procesie gojenia wszystkie komórki potrzebują energii, natomiast w momencie kiedy cały organizm pochłania energię z naszych normalnych procesów życiowych. Ten proces będzie trwał dłużej niż w momencie kiedy w dane miejsce gdzie mamy uszkodzenie skory będziemy dostarczali bardzo duża dawkę tej energii i to będzie powodowało że komórki będą odpowiednio odżywione do tego, aby ten proces przebiegał szybko i sprawnie.

Dowiedz się wiecej na temat lampy LED TriWings

Powiązane filmy: